Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowych warsztatach na temat:
- „Mapowanie zasobów, sieciowanie i motywowanie partnerów do współpracy, czyli jak nawiązać międzyinstytucjonalną współpracę partnerską i ją utrzymać”
- „Partnerskie inicjatywy lokalne – rodzaje działań i metody ich realizacji na podstawie analizy dobrych praktyk”
oraz - „Partnerstwo lokalne jako otoczenie ekonomii społecznej – tworzenie partnerstw międzyinstytucjonalnych i międzysektorowych na rzecz podmiotów ekonomii społecznej”
(1 niezrealizowany termin warsztatów)
w ramach projektu systemowego „Kształcenie i doradztwo dla kadr pomocy i integracji społecznej województwa śląskiego”.
Warsztaty będące kontynuacją spotkań na temat partnerstw lokalnych, skierowane są do pracowników jednostek samorządu terytorialnego, instytucji pomocy i integracji społecznej, publicznych służb zatrudnienia, organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej z terenu województwa śląskiego. Mają na celu wspieranie nawiązania partnerstw międzyinstytucjonalnych oraz przybliżenie praktycznych aspektów efektywnego funkcjonowania partnerstw.
Warsztaty będą prowadzone przez trenera z firmy Far Beyond Business, Pana Bartosza Kosińskiego. Uczestnikom zapewniony zostanie nocleg oraz pełne wyżywienie. Udział w dwudniowym bloku warsztatowym jest całkowicie bezpłatny. Dojazd na miejsce odbywania się warsztatów – we własnym zakresie.
Terminy warsztatów:
„Partnerstwo lokalne jako otoczenie ekonomii społecznej – tworzenie partnerstw międzyinstytucjonalnych i międzysektorowych na rzecz podmiotów ekonomii społecznej”
- 6-7 listopada – 1 niezrealizowany termin warsztatów, wszystkie subregiony województwa
„Mapowanie zasobów, sieciowanie i motywowanie partnerów do współpracy, czyli jak nawiązać międzyinstytucjonalną współpracę partnerską i ją utrzymać”
- 13-14 listopada – subregion centralny
- 19-20 listopada – subregion południowy
- 1-2 grudnia – subregion zachodni
- 8-9 grudnia – subregion północny
„Partnerskie inicjatywy lokalne – rodzaje działań i metody ich realizacji na podstawie analizy dobrych praktyk”
- 17-18 listopada – subregion zachodni
- 25-26 listopada – subregion północny
- 3-4 grudnia – subregion centralny
- 10-11 grudnia – subregion południowy
Pierwszeństwo przy zapisach mają osoby z danego subregionu, jednak nie wyklucza to zgłoszeń osób z innych subregionów niż wskazane. Grupy warsztatowe będą liczyły do 14 osób.
Zajęcia będą odbywać się w hotelu AROS w Tychach, przy ul. Oświęcimskiej 51. W pierwszym dniu warsztaty będą odbywać się w godzinach: 9:00 – 16:30, w drugim dniu w godzinach: 8:45 – 14:15.
Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza online. Rekrutacja będzie prowadzona na bieżąco od 15 października do momentu wyczerpania się wolnych miejsc. Po wypełnieniu formularza, prosimy o jego wydrukowanie, podpisanie i dostarczenie na warsztaty.
Dodatkowe informacje na temat spotkania można uzyskać pod numerem telefonu 32-730-68-87.
Poniżej zamieszczono programy warsztatów i formularz zgłoszeniowy.